Szanowni Klienci !!

Serdecznie zapraszamy do degustacji naszych cudownie aromatycznych herbat w suszu, podawanych w specjalnym zestawie do parzenia.

Kto odkrył ten magiczny napój ⁉️

👉LEGENDY I MITY:
“Według podań chińskich uczynił to cesarz Szen-Nung, żyjący w trzecim tysiącleciu p.n.e.
Jako wielki zwolennik zasad higieny, władca ten nakłonił Chińczyków picia wyłącznie przegotowanej wody.
Pewnego razu gotował wodę w swoim ogrodzie, gdy nagle powiał wiatr przywiał liść z dzikiego herbacianego krzewu. Listek wpadł do wrzątku, a powstały w ten sposób napar bardzo Szen-Nungowi zasmakował do tego stopnia, że postanowił on upowszechnić obyczaj picia herbaty wśród ludu.🇨🇳

Według hinduskiego podania odkrywcą herbaty był buddyjski mnich Bodhidharma, który czując podczas modlitwy senność, odruchowo zerwał liść z rosnącego obok krzewu herbacianego i zaczął go żuć.

W Japonii Bodhidharma nazywany jest Daruną – przedstawia się go jako człowieka o surowym wyrazie twarzy i przenikliwych oczach. Pewnego dnia Daruna zasnął podczas medytacji. Obudziwszy się po chwili zauważył, że zmarnował cenny czas przeznaczony na modlitwę. Utraciwszy swój „święty spokój”, wpadł w złość na samego siebie i nożem obciął sobie powieki, by już nigdy się nie zamknęły. Z odrzuconych przez Darunę powiek wyrosły dwa krzewy herbaciane.
Na pamiątkę tego wydarzenia liście herbaty mają kształt zbliżony do ludzkiej powieki” 🇯🇵

IMG_4430

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na FB:  https://www.facebook.com/vineum/