f2Jesteśmy miłośnikami wina… Tak zapewne wielu z Nas mogłoby o sobie powiedzieć.

Moją przygodę z winem rozpocząłem na południu Francji, będąc na urlopie w praktycznie nieznanym Polakom, uroczym miasteczku Fronton. Tamże rozsmakowałem się w miejscowym winie. Dzięki częstym pobytom we Francji, w przeciągu kilku lat umiłowanie do tego jakże boskiego napoju rozwinęło się w prawdziwą pasję, którą zdołałem zarazić mojego serdecznego przyjaciela.

I tak latem 2010 roku zrodził się pomysł, aby importować, sprzedawać i popularyzować inne, niespotykane w Polsce, zupełnie nie znane wina z pięknych terenów Fronton.

Otwierając w Tarnowskich Górach 1 września 2011 roku sklep – winiarnię Winnice Fronton spełniliśmy nasze marzenie, będąc czymś więcej niż tylko kolejnym sklepem z winami.

Przez kilka lat zdążyliśmy rozszerzyć nasze zainteresowania. Początkowo były to wina francuskie. Z czasem dla porównania i chęci poznania zaczęliśmy sięgać po wina z innych krajów europejskich, by następnie przejść do win Nowego Świata.

Naszym kolejnym odkryciem z podróży po świecie  były mało znane w Polce  wina hiszpańskie, z północnej części regionu Nawara. Z spośród tak wielu win świata, które poznaliśmy, żadne nie wywarło na nas takiego wrażenia jak wina regionu z Fronton i Navarra.

Naszym celem jest nie tylko sprzedaż wina. Chcemy zarażać naszą pasją innych, przybliżając kuchnię śródziemnomorską naszą najwyższej jakości oliwą Extra Virgin z wyspy Kos, a także zachwycić wyselekcjonowaną włoską kawą prosto z Neapolu.

Z pogłębienia fascynacji południową Francją i Włochami, oraz Grecją. W dniu 06.05.2017 r. powstało nowe miejsce na mapie Czeladzi. Jest to połączenie domowej atmosfery i klimatu w nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu w zabytkowej kamienicy z średniowiecznymi piwnicami.

Zapraszamy do naszej winiarni i kawiarni, która mieści się przy Rynku 2 w Czeladzi.

  Jan Życiński
Prezes Zarządu
Vineum Sp. z o.o.


Wizja

 

Vineum dąży do stania się  preferowanym dostawcą doskonałych win, najwyższej jakości oliwy, oraz wyselekcjonowanej kawy dla klientów, którzy wiedzą czego chcą.


Misja

Vineum dostarcza wina, oliwę i kawę z WYBRANYCH REGIONÓW,

ceniących jakość, a nie ilość, prowadzonych tradycyjnie dla tych którzy szukają unikalnych wartości oraz oczekują doskonałego serwisu.


Wartości

Zaufanie oraz partnerstwo

Tworzymy środowisko pracy, w którym nawzajem sobie ufamy. Polegamy na współpracownikach, wiedząc iż powierzone im zadania będą zrealizowane bez konieczności sprawdzania ich pracy. Wypracowujemy relacje z naszymi klientami oparte na zaufaniu i partnerstwie.

Szybkość działania

Rozumiemy dynamicznie zmieniające się uwarunkowania gospodarcze, w których funkcjonują nasi klienci i dlatego wiemy, że tylko szybka i efektywna odpowiedź na potrzeby naszych klientów przynosi najlepsze efekty.

Wiarygodność

Pracujemy tak, aby zasłużyć na miano osób wiarygodnych, zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Musimy podążać za tym co mówimy i jednocześnie dotrzymywać terminów, do których się zobowiązujemy.

Ciągłe doskonalenie i praca nad sobą

Ciągłe doskonalenie i praca nad sobą ma decydujące znaczenie w rozwoju nas samych i naszej organizacji. Poprzez naukę i szkolenia rozwijamy swoje umiejętności wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów.


Strategia

Vineum sprzedaje wina, oliwę i kawę z wielkich regionów, ale z wybranych winnic.

Wybieramy miejsca małe, odwiedzamy je osobiście, kupujemy wyłącznie wina, oliwy i kawy oryginalnie butelkowane i pakowane w miejscu produkcji

i dopiero wtedy je rekomendujemy naszym klientom.

Naszymi klientami są restauratorzy i osoby, które spotykamy i zapraszamy by potwierdziły trafność naszego wyboru.

Dla Waszej radości.

Serdecznie Zapraszamy.

Zespół Vineum

pasek1